Kediler de kusma nedenleri

admin 05 Mar 2018 Kedi Sağlığı  0

Kediler oldukça kolay kusabilen canlılar arasındadır. Kusma özellikle kediler de yemek yedikten sonra öğürme şeklinde meydana gelir. Mide kasılmaları, stres, huzursuzluk şekliyle kendini gösterir. Fakat sokak kedilerin de bu durum genellikle zehirlenme şeklinde görülür. Sokak kedilerinin çok sık yaşadığı bu durum midelerin de kasılmaya neden olur. Kediler kendilerini temizlerken de tüy yutup kusarlar. Kedilerin yutmuş olduğu tüy yumaklarını daha kolay çıkarabilmeleri için özel mamalar üretilmektedir.

Kedileri yiyecek ve içeceklerden, tüy yutmaktan, sindirim bve bağırsak bozulmalarından, metabolik ve hormonal rahatsızlıklardan kusma kaynaklanabilir. Akut kusma da kediler midelerin de olmaması gereken tüy ve kurtları kusarlar. Salyalarının akmasıyla başlar ve kusmayla son bulur. Aralıklı kusmalarda yiyecek alerjisi, ülser ve tümör gibi ciddi hastalıklar dan kaynaklanabilir. Kediler de kan kusma durumu ciddi enfeksiyonların habercisi olabilir. Kediler de ciddi hastalıkların habercisi olan kusmalar gözlendiğin de mutlaka hekime başvurulmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Kediler de kusma ve ishal başlıklı makalemizde Kediler de kusma ve ishal, Kediler de kusma ve ishal neden olur ve Kediler de kusma ve ishal nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kediler Kaç Ay Hamile Kalırlar
Kediler Tüy Döker Mi?
Kedilerde İshal Nedenleri ve Tedavisi
Siyam Kedisi Özellikleri Ve Hakkında Aradığınız Tüm Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir