Kedileri tanımak için önemli bilgiler

Kedilerin ciddi bir karaktere sahip olduğunu biliyoruz. Kedilerin kendilerine has öğrendikleri, hal ve hareketleri vardır. Kendi istekleri, kararları, düşünceleri olduğu için istedikleri gibi hareket etmeyi severler. Kedinizi ilk aylardan itibaren yeterince tanımakedilerinözelliklerinız, doğru iletişim kurmanızı sağlayacaktır. Bazı kediler çekingen olduğu gibi, bazıları da insanlara karşı hiç yabancılık çekmezler. Kediler son derece asidir. Öncelikle sahip olduğunuz kediyi çok severek, onun güvenini kazanmanız gerekiyor. İşte bu süreçten sonra kedinizi tanımaya fırsat bulabileceksiniz. Her gün yeni bir hareketini keşfedecek, onu daha yakından tanıyacaksınız.
Kediler yaptıkları her işte ciddi davranırlar. Onlar oyun oynarken bile ciddilerdir. Kediler Dünya’ nın en atik canlılarından biri olma özelliği taşımaktadır. Kediler boyalrından 7 kat yüksekliğe kadar sıçrayabiliyorlar. Evimziin neşe kaynağı olan kedilerin fiziksel ve duygusal hareketlerine çoğu zaman şaşırabilirsiniz. Kedilerin vücutlarında 290 kemik 517 kas bulunmaktadır. Uykuyu çok seven kediler günde 16 saat uyuyabilirler. Kedilere sahip olmak isteyenlerin de dışa dönük ve neşeli olmaları onların sağlıklı büyümeleri açısından çok faydalı olacaktır.
Kedilerin fiziksel özellikleri de bir çok canlıya göre değişim gösterir. Kediler diğer canlılara göre daha net duyabilir ve çok gürültüden hoşlanmazlar. Onların daha kısık sesle sevilip okşanması hoşlarına gider. Kedilerin görme yetileri de çok güçlü ve kuvvetlidir. İnsanlarfdan 6 kat daha iyi gördükleri bilinmektedir. Gece görüşüne sahip olan kedilerin gözlerinin karanlıkta parlamasının nedeni budur. Kediler okşanırken ve sevilirken garip sesler çıkarırlar. Özellikle mutlu oldukları zaman bu sesi çıkardıkları da bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kedilerde büyüme aşamaları başlıklı makalemizde kedilerde büyüme, kedilerde büyüme aşamaları ve kedilerde büyüme evreleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir