Kedinizle tatil ve seyahat

Yaz aylarının yaklaştığı günler de, tatile gitme heyecanı da beraberinde geliyor. Evde evcil hayvan besleyenlerin en büyük sorunlarından biri de, evimizin üyesini ne yapacağız kaygısıdır. Çünkü artık neredeyse ailemizin bir üyesi olmuş, biz olmadan yapamayan evcil kedilerimizin ne yapacağıdır. Evde huzur ve lüksün, sevginin en tepesinde yaşayan kediler, biz olmayınca ne yapacaktır. Tatilin süreci de bu durumda göz önünde bulundurulmalıdır. Kedilerin ortam değiştirmeyi sevmedikleri, düzenli bir hayata alıştıkları düşünülürse, yolculuk onlar için tam bir kabus olacaktır.
Uzun süreli bir tatil pilanınız varsa, kedilerinizi de götürmeniz kaçınılmaz olacaktır. Fakat kısa süreli otel vs. tatil merkezlerine gidiyorsanız, onların rahat edebileceği, güven duyacağı ortamlarda kalmaları daha sağlıklı olacaktır. Kliniğe veya bir pansiyona bırakılan kedilerin, kısa süren tatil yolculuklarından daha fazla keyif alacakları kesindir. Bu durum sizin de sıkıntıya düşmenize neden olabilir. Fakat yazlık evlerinizetatile gidiyorsanız, kedinizi götürmek için bazı önemli detayları da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Kedinizin çeşitli parazitlere karşı mutlaka sağlık kkedinizletatilveseyahatontrolünü yaptırmalısınız.
Kuduz aşısı da uygulanması gereken önemli aşamalar dan biridir. Ayrıca kedinizin sağlık karnesini de unutmamalısınız. Kedinizi mutlaka taşıma kabına koyup bu şekilde yolculuğa başlamasını sağlamalısınız. Ayrıca yol uzun sa mutlaka veteriner hekimin gözetimin de verilen bir ilaçla onu sakinleştirebilir ve yolculuğa hazırlayabilirsiniz. Yolculuğa çıkmadan hemen önce yemek vermeyin. Bu durum hem onun, hem de etrafınızdaki kişileri rahatsız edebilir. Kedinizle alakalı her türlü sorunu çözebilirseniz, mutlaka keyifli bir tatil sizleri bekliyor olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yavru ve yetişkin kedi farkı başlıklı makalemizde yavru kedi bakımı, yavru ve yetişkin kedi ve yavru yetişkin kedi farkı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir