Yavru ve yetişkin kedi farkı

Yetişkin kedilerin yavru kedilerden daha az tercih edildiği bilinmektedir. Bunun nedeni kedinin bazı alışkanlıklar edinmiş olması ve bu nedenle eğitiminin çok zor olmasıdır. Fakat eğitmeye vaktim yok diyenler grubundaysanız, yetişkin ve eğitilmiş kedi sizin için uygun bir seçim olacaktır. Çünkü eğitim almış bir kediyi yönlendirmek daha kolay olacaktır. Size alışması ve sözünüzü dinlenmesi için bir kaç gün yeterli yeterli olacaktır. Alacağınız kedi tuvalet eğitimini almış, beslenmesi düzene girmiş olacaktır. Bu nedenle daha uyumlu olması ve ihtiyacı olan tek şeyin sevgi olduğunun farkında olması sizin de işinize yarayacaktır. Yavruya göre daha sakin ve huzurlu bir ortamda barınan kedinin, size yaklaşması çok zaman almayacaktır.
Huzurlu bir ev ortamının sakinliğini benimseyen, burada kendini rahat hisseden kedi yanınıza kısa sürede yaklaşacak ve sizin sevginize ihtiyacı olduğunu hissettirecektir. Yavru kediler yetişkin olanlara göre daha hareketlidir ve fazla ilgi isterler. Yetişkin kediler de böyle bir sıkıntı yaşamanız düşük bir ihtimaldir. Yaşam tarzınız da fazla hareket istemiyorsanız, yetişkin kedileri sahiplenmek sizin için daha doğru bir seçim olacaktır.

yavruveyetiskinkedifarki
Yetişkin kedilerin kısırlaştırılması gerekmemektedir. Çünkü onlar zaten kısırlaştırılmıştır. Aşıları tamdır ve bu tür sıkıntılara girmenize engel olacaktır. Yetişkin kedilerin yavru kedilere oranla eve alışması daha kolaydır. Ev ortamında sakinliği ve huzuru arayan kedilerin adapte olması çok kısa sürecektir. Yetişkin kedilerin size karşı minnet duyması sizi de memnun edecektir. Genel anlamda huzurlu olan kedilerin aradığı tek şey sessiz ve sakinliği yakalayacakları mutlu ortamlardır. Çocuklu evlerin genellikle yavru kedi seçmeleri, onlarla oynamaktır. Fakat daha ileri yaşta olup ev arkadaşı düşüncesiyle kedi sahibi olmak için yetişkin ve eğitilmiş kediler daha doğru bir seçim olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kedileri tanımak için önemli bilgiler başlıklı makalemizde kedileri tanımak, kedilerin özellikleri ve kedilerin özellikleri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir