Kedi Yatakları Nasıl Olmalıdır

admin 24 Mar 2018 Kedi Bakımı  0

Kediler İçin Yatağın Önemi Nedir?

Kediler bilindiği üzere rahatına düşkün canlılardır. Bu sebeple kendilerine sürekli rahat edebileceği yerleri ararlar. Bulduğu rahat yerlere de direk kurulma özelliklerine sahiplerdir. Ancak bu durumun kedi sahipleri için negatif yönleri bulunmaktadır. Kedinin düzensiz olarak uyuması ve yattığı yerlerin tüylerle dolu olması gibidir. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için kedinize düzenli yatacağı rahat bir alan hazırlamanız gerekmektedir. Böylece ortalıkta ki gereksiz kılların olmaması için güzel bir çözüm olacaktır. Bunun yanı sıra belirli bir düzen oturacağından dolayı kediniz yatağını benimseyerek sürekli yatağında zaman geçirecektir. Temizlemenizin de kolay olması sebebiyle kedi yatakları birçok kedi sahipleri tarafından tercih edilmektedir.

Kedi Yatakları Nasıl Olmalıdır?

Kedilerin rahatı için yatağın engebeli olmaması gerekmektedir. Özel yatakların yanı sıra battaniye tarzı malzemelerle kedi yatağı da yapmanız oldukça basittir. Kedinizin kendini rahat hissettiği takdirde sürekli orada uyuyacağı gerçeği kedi sahiplerini rahatlatmaktadır. Ortada gezen istenmeyen türler, evin kirli gözükmesine sebep vermektedir. Kendine rahat bir yer bulamayan kediler genellikle insanların yataklarını tercih etmeleriyle yattığınız yerin hijyenini de etkilemektelerdir. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için yapılacak en iyi çözüm yöntemi basit yollarla da olsa kediye bir yatak hazırlamaktır. Sıcak ve rahat olması kedinizi cezbedecek etkenlerdendir. İstisnasız her kedinin alıştıktan sonra orada sürekli yatacağı gerçeği, kedilerin uysal hayvanlar olduğunu göstermektedir.

 

Kedi Yatakları Nasıl Olmalıdır
Yazımıza Oy Verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Kedi Tırnağı Kesimi, Bakımı başlıklı makalemizde kedi için tırnak makası, kedi pençesi ve kedi pençesi kesimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kedilerin Taranması Neden Gereklidir?
Kediler Ne zaman Kısırlaştırılmalıdır?
Kediler Kaç Ay Hamile Kalırlar
Kediler İçin Yatağın Önemi Nedir, Nasıl Olmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir