EN PAHALI KEDİ IRKLARI

admin 28 Mar 2018 Kedi Cinsleri  0

İnsanlar her şeyin en iyisini istediği gibi aldığı hayvanın da en iyisi olmasını ister. Her ne kadar sağlıklı bir sokak kedisi bile sevimli olsa da “Dünyanın en pahalı kedileri” listemizdeki kedilere bayılacaksınız. Diğer gördüğünüz kedilere hiç benzemeyen bu kediler fiyatları dolayısıyla çiftleştiriliyor ve üretimi yapılıyor. Bu kedilerden bir kaçını sizler için derledik ve açıklamalarıyla birlikte listeledik. İşte o kediler…

Dünyanın En pahalı kedi cinslerinde ilk 7’sinin isimleri ve detayları ;

 6 California Spangled Kedisi (1.000 – 2.500 Dolar)

Kafa yapısı küçük, arka vücut kısmı büyük olan bu kediler Mısır ve Güney Afrika kedilerinin çiftleşmesiyle oluşan melez bir ırktır. Rekabetçi, hareketli, zeki bir mizaca sahiptir.

5 – Scottish Fold (1.000 – 3.000 Dolar)

İsmini katlanmış kulaklarından alan bu kedi İskoçya kökenlidir. Oldukça sevimli ve yumuşak tüylere sahiptir. Uysal bir mizacı vardır ve sosyal bir arkadaştır. Ortamdaki herkes ile temasa geçmek ve oynamak isterler.

4 – Sfenks Kedisi (1.000 – 3.000 Dolar)

İsmini Sfenks adlı efsanevi yaratıktan alan Sfenks kedisi dünyadaki 3 tüysüz kedi ırkından birisidir. Kedilerin tüy dökmesini sevmeyenler için uygun olsa bile yumuşak tüyleri olmadığı için garipsenebilir. Oldukça atletik bir vücuda sahiptirler.

3 – Mavi Rus Kedisi (1.000 – 3.500 Dolar)

Adı gibi mavi ve gümüş karışımı tüylere sahip olan bu kedi, çok asil bir görünüme sahiptir. Soğukkanlı ve çekingen bir mizaç yapısına sahiptir.

2 – İran Kedisi (1.200 – 5.000 Dolar)

Adını muhtemelen önceden de duymuş olduğunuz bu kedi baskın yüz ve kafa yapısıyla, yoğun ve uzun tüyleri ile tanınır. Sevecen, uysal ve sadık bir mizaca sahiptir.

1 – Bengal Kedisi (5.000 – 20.000 Dolar)

Uzun, atletik ve kaslı bir vücuda sahip bu kedinin tüyleri benekli olduğu için adeta bir leopara benzemektedir. Geldiği coğrafyadan ötürü sürekli tetikte beklerler.

 

EN PAHALI KEDİ IRKLARI
Yazımıza Oy Verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Manx Kedisi başlıklı makalemizde Manx Kedisi, Manx Kedisi cinsi ve Manx Kedisi özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Van kedisi özellikleri – Van Kedisi Hakkında Tüm Detaylar
Siyam Kedisi Özellikleri Ve Hakkında Aradığınız Tüm Bilgiler
En Zeki 6 Kedi Irkı
Manx Kedisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir