En Zeki 6 Kedi Irkı

admin 01 Nis 2018 Kedi Cinsleri  1

En Zeki Kedi Irkları, Kedilerle ilgili her şeyi öğrenmek isteyenler için bu yazımızda en zeki kedi ırklarını derledik. Kediler zaten normalde de zeki olarak bilinirler. Fakat bu kedi ırklarının zekâsı sizi hayrete düşürecek seviyede olabilir. İşte o zeki kedi ırkları hakkında bilinmesi gereken birkaç şey.

1- Van Kedisi

Kendi isteğiyle suya girip yüzmesi ile ünlü olan Van Kedisi kendisinden zekâsı ile de bahsettirerek ülkemizi gururlandırıyor. Zekâsının yanı sıra tüyleri ve kendisi de çok sevimli.

2- Siyam Kedisi

Gözleri insanı korkutacak derecede açık ve şaşıdır. Buna rağmen çok sevimli olan kedi dostumuz zeki olması ile bilinir. Gözleri ile “cin gibi” ve “açıkgöz” lakaplarını hak ediyor bence.

3-  Abyssinian

  Kediler eğitilmez denir fakat bu kedi zekası ile her türlü işi yapabileceğini ispatlıyor. Habeşistan kökenli olan Abyssinian asil görünümü yanında çok da zeki bir kedi.

4- Scottish Fold

İskoçya kökenli muhteşem zekâsı ve kulaklarının katlanmış yapısı kendisini hemen sevdiriyor. Tüm kedi ırklarının içinde kendine özgün olan kulak yapısının yanı sıra çok zeki bir ırktır. İsmini de kulak yapısından alıyor zaten.

5- Tuxedo Kedisi

Sevimli olmasının yanında zekilikten de nasibin alan bu kedinin ismi yabancı dilde “smokin” anlamına geliyor. Tüyleri de aynı bir smokin gibi zaten.

6- Bengal Kedisi

İsminden de anlaşılacağı gibi Bengal’den gelen bu kedi oranın zor koşulları arasında keskin bir zeka geliştirmiştir. Aynı zamanda leopara benzeyen tüyleri ile çok sevimli!

 

En Zeki 6 Kedi Irkı
Yazımıza Oy Verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan EN PAHALI KEDİ IRKLARI başlıklı makalemizde Bengal Kedisi fiyatı, California Spangled Kedisi fiyatları ve en değerli kedi ırkları hakkında bilgiler verilmektedir.

Van kedisi özellikleri – Van Kedisi Hakkında Tüm Detaylar
Siyam Kedisi Özellikleri Ve Hakkında Aradığınız Tüm Bilgiler
EN PAHALI KEDİ IRKLARI
Manx Kedisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir