Furminator Tarak Nedir, Nasıl Kullanılır?

admin 05 Nis 2018 Kedi Bakımı  0

Furminator tarak, kedi, köpek, tavşan gibi evcil hayvanların tamamı için üretilmiş bir ürün olsa da biz bu tarağın, kediler üzerinde nasıl kullanılacağından bahsedeceğiz.

Furminator tarak ile kedinizin ölmüş derilerini, dökülmüş ya da dökülmek üzere olan tüylerini toplayabilirsiniz. Bu noktada şunu da belirtelim ki bu tarak kesinlikle tüylerde bir kesim yapmamaktadır ve kedinizin derisine ya da sağlam tüylerine bir zarar vermemektedir. Kedinizin türü fark etmeksizin, uzun ve ya kısa tüylü kedilerde bu ürünü kullanabilirsiniz. Furminator tarak düzenli kullanıldığında büyük ölçüde kedinizin tüy dökülmesini engellemektedir.

Piyasada Furminator tarak benzeri birçok farklı yan ürün bulunmaktadır, fakat hiçbiri Furminator kadar etkili değildir. Yan ürünlerin kediniz üzerinde olumsuz etkiler yaratabilirken, Furminator’de böyle bir durum olmamaktadır.

Furminator ile ilgili bahsedilebilecek tek olumsuz nokta ise fiyatıdır. Orijinal olan ürün, kendi internet sitesinde 42.99$ ve 49.99$ olmak üzere 2 farklı fiyat ile satılmaktadır ve güncel kur ile 200 TL civarına gelmektedir. Piyasada daha ucuz ürünlerin bulunacağını belirtmiştik ama Furminator ile aynı sonuçları almanız pek de mümkün olmayacaktır.

Furminator Tarak Nasıl Kullanılır?

 

Furminator tarağın kullanımında dikkat etmeniz gereken en önemli kural, düzenli olarak kullanmaktadır. Kesin sonuçlar alabilmek için, bu kuralı kesinlikle atlamamanız gerekmektedir. Furminator tarağı haftada 1 kere düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Tarağı, kediniz üzerine hafifçe ve yavaşça uygulayarak, tüy toplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Furminator Tarak Nedir, Nasıl Kullanılır?
Yazımıza Oy Verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Evinizi Güzelleştirecek Kedi Mobilyaları başlıklı makalemizde Kedi Malzemeleri, kedi rafları ve kedi yaşam alanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Kedilerin Taranması Neden Gereklidir?
Kediler Ne zaman Kısırlaştırılmalıdır?
Kediler Kaç Ay Hamile Kalırlar
Kediler İçin Yatağın Önemi Nedir, Nasıl Olmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir