Kedi Sahiplenme Yolları Nelerdir?

admin 19 Nis 2018 Kediler Hakkında  0

Kedileri çok seviyor ve bakımlarını üstlenerek evinize buyur etmek istiyorsanız kedi sahiplenme yollarına başvurmanız gerekir. Evinizin ve ya iş yerinizin yakınlarında fazlaca kedi bulunuyor ve bu kediler sürekli olarak yavruluyorsa bunlardan birini alarak evinizde kedi besleyebilirsiniz. Ancak bu tür bir durumla karşılaşmak her zaman mümkün olmayabilir. Bu yüzden kedi sahiplenme konusunda çeşitli yöntemlere başvurmanız kaçınılmaz olacaktır.

  1. Hayvan Barınakları

Hayvan barınakları pek çok kedinin bulunduğu alanlardan biridir. Buralara giderek düzenli bir şekilde aşıları ve bakımları yapılmış kedilerden birini sahiplenebilirsiniz. Yavru kedi isteğiniz varsa yine hayvan barınaklarında minik tatlı yavrular bulabilme şansınız bulunuyor. ayrıca burada çok fazla kedi olmasından dolayı bütün kedilerle yeterince ilgilenilemeyebiliyor. Sahiplenme yaptığınızda hem barınakların yükünü azaltabilir hem de çok tatlı bir kedi sahibi olabilirsiniz.

  1. Sokak Hayvanları Koruma Ekipleri

Sokak hayvanlarını korumak ve sahiplendirmek adına her şehirde gönüllü çalışmalar yürüten ekipler bulunuyor. Bu ekiplerle iletişime geçmek için Facebook gibi sosyal medya araçları üzerine birkaç arama yapmanız yeterli olabiliyor. Yavrularla ve yetişkin kedilerle dolu olan bu tarz sayfalardan istediğiniz kediyi sahiplenerek evde bakımını üstlenebilirsiniz.

  1. Petshop

Kedi sahiplenme yollarından biri olan petshoplarda yüzlerce kedi sahibini bekliyor. Özellikle parayla satılmalarından dolayı en pahalı sahiplenme yolu olarak görülen petshop kedileri ufacık bir alanda günlerce tutulmalarından dolayı sahiplenilmeyi hak ediyor.

Kedi Sahiplenme Yolları Nelerdir?
Yazımıza Oy Verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Kedi Gribi Nasıl Bulaşır? başlıklı makalemizde Kedi Gribi, Kedi Gribi Belirtileri Nelerdir ve Kedi Gribinden Korunma Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

En Güzel ve En ilginç, Komik, Kedi Resimleri
Kedim Neden Beni Isırıyor?
Kedilerin Ateşi Nasıl Ölçülür?
Kedim Neden Mama Yemiyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir