Kedi Sahiplenmek Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler!

İrem 25 Mar 2018 Kedi Bakımı  0

Son zamanlarda ailene yeni bir dost arkadaş ekledin mi? Tebrik ederiz! Yeni kedinizi evinizde bulundurmaktan heyecan duyacağınızı biliyoruz. Bir kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız, lütfen yerel barınağınızı ziyaret edin.

Yeni kedi sahipleri ve evcil hayvan bakımı becerilerini geliştirmek isteyenlere faydalı ipuçları için okuyun.

Temel bakım

 

Besleme

Yüksek kaliteli, markalı kedi maması almanızı öneririz. Veterineriniz yeni kedinizi veya yavru kedinizi değerlendirip en iyi beslenme şeklini belirleyebilecektir. Yaş, aktivite düzeyi ve sağlık gibi faktörler, bir kedi ne kadar yemelidir?

  • Kedilerinizin kalp ve göz sağlığı için taurin içeren, esansiyel amino asitler önemlidir. Seçtiğiniz yemek, kedinizin veya yavrularınızın yaşam evresi için önemlidir. Düzgün dengeli beslenmeleri için taurin ihmal edilmemelidir.
  • Her zaman taze, temiz su sağlamanız ve kedinizin su kaplarını her gün yıkamanız ve yeniden doldurmanız gerekecektir.
  • Tedavi için verilecek gıdalar standart diyetin %5-10’undan daha fazla olmamalıdır.
  • Birçok insan bebek mamalarını reddeden veya iyi hissetmeyen bir kedi ya da yavru besler. Lütfen dikkatlice etiketler okuyun: Eğer bebek maması soğan ya da sarımsak tozu içeriyorsa, evcil hayvanınız zehirlenebilir.
  • Anoreksiya, ishal, kusma veya uyuşukluk belirtileri iki günden fazla devam ederse, evcil hayvanınızı veterinerinize götürün.
Kedilerde Diyabet
Kedi Kumu Nasıl Seçilmelidir?
Furminator Tarak Nedir, Nasıl Kullanılır?
Yavru Kedi Nasıl Beslenir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir