Kediler İçin Mama Tarifleri

admin 18 May 2018 Kedi Beslenmesi  0

kediler için yemek tarifleri

Kedi sahipleri, genel olarak hazır mamaları tercih etmektedirler fakat bazı zamanlarda evde, bulması kolay ürünlerle kısa sürede kedileriniz için mama hazırlayabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise kedinize, kendiniz için pişirdiğiniz yemeklerin dışında hazırlık yapmalısınız. Örneğin, kullandığınız baharatlar vs. kediniz için zararlı olabilir. İşte pratik ve hazırlanması kolay olan o mama tarifleri;

Ciğerli Pirinç

Ciğerleri küp küp doğradıktan sonra haşlayın. Ciğerler haşlanmaya başladıktan sonra pirinçleri de ciğerlerle beraber haşlamaya devam edin. İkisi de piştikten sonra süzüp, soğumasını bekleyin. Kediniz afiyetle yiyebilir.

Ciğerli Patatesli Yumurta

Kediniz için pişirmesi kolay bir diğer mama ise ciğerli patatesli yumurtadır. Patatesleri soyup, küp küp doğradıktan sonra yine küp küp doğradığınız ciğerlerle beraber haşlamaya başlayın. Biraz haşlandıktan sonra bu karışımın içine biraz pirinç de katabilirsiniz. Son aşama olarak yumurtayı da kattıktan sonra mamanız hazır.

Peynirli Süt

Bu tarif de son derece basit ve faydalıdır. Yarım bardak sütü kaynattıktan sonra içerisine uygun ve dilediğiniz kedi mamasını koyun. Mamalar, sütü iyice çektikten sonra, bu karışımı ezin ve daha sonra içerisine kaşar peyniri koyun. Tüm malzemeler birbirine tamamen karıştıktan sonra, mamanız yenmek için hazırdır.

Eğer kedinizin özel bir sağlık problemi yoksa yukarıdaki bahsettiğimiz mamaları kısa süre içerisinde hazırlayabilir ve kedilerinize verebilirsiniz. Hepsi son derece yararlı ve pratik mamalardır. Afiyet olsun.

kedi maması neyden yapılır
Kediler İçin Mama Tarifleri
Yazımıza Oy Verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Siyam Kedisi Özellikleri Ve Hakkında Aradığınız Tüm Bilgiler başlıklı makalemizde siyam kedi yavrusu, Siyam Kedisi ve siyam kedisi bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Kedim Neden Mama Yemiyor?
Yavru Kedilerde Beslenme Nasıl Olur?
Kediler İçin Mama Tarifleri 3
Kediler Neden Böcek Avlar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir