Kediler Kaç Ay Hamile Kalırlar

admin 24 May 2018 Kedi Bakımı  0

hamile kediler, Sevimli bir kedi aldınız, belki de hırçın ve saldırgan bir kedi aldınız fakat önemli değil. Sonuç olarak sizin evinizin bir üyesidir. Belki içgüdülerinin kurbanı olup sokakta tanımadığı başka bir kediden hamile kaldı. Ya da siz arkadaşınızın kedisi ile çiftleştirdiniz. Veya ticari amaçlarla hiç fark etmez. Bugünkü yazımızda kedilerin kaç ay hamile kaldıklarını, hamilelik süreçlerini detaylı bir şekilde anlatacağız.

Kedilerde Hamilelik Belirtileri

Çocuğunuz için veya kendiniz için aldığınız kediye bağlandınız ve onun tüm dertlerini kendi derdiniz bildiniz, aşıları için kaç para ödediniz, hasta olunca internette ne kadar araştırmalar yapıp hangi veterinerlere götürdünüz, başında beklediniz. Böyle söyleyince sanki bir çocuktan farkı yok gibi görünüyor öyle değil mi? Zaten bir çocuktan farkı yoktur evcil hayvanların. İster kuş ister köpek ister tavşan olsun o sizin arkadaşınızdır.

Bir memeli olan kedilerin ortalama hamilelik süresi 63 gün olarak hesaplanmıştır. Bu süreç 57-67 gün arası da olabilir. Hamileliğin belirtileri 21. Gün’den itibaren gözle görülmeye başlar. Memelerin süt dolması, karnın şişkinleşmeye başlaması. İnsanlardaki gibi kedilerin birçoğu kusma, bulantı hissi yaşayabilirler.

Kedi sahiplerine göre hamilelikte kedilerin daha sevecen, daha şefkatli olduğu da belirtilmiştir. Bunun sebebi kendini güvende hissetme ihtiyacı ve çocuklarının sevgisini diğer varlıklarla paylaşma ihtiyacı olabilir. Kedi hamilelik döneminde en çok beslenmeye ihtiyaç duyar. Eğer yeterli beslenemezse vücudundaki besinler yavrularına gider ve anne kedi tehlikeye girmiş olur.

 

Kediler Kaç Ay Hamile Kalırlar
Yazımıza Oy Verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Kediler İçin Yatağın Önemi Nedir, Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde kedi yatağı, kedi yatağı yapımı ve Kedi Yatakları Nasıl Olmalıdır hakkında bilgiler verilmektedir.

Kedilerde Mantar
Kedilerin Taranması Neden Gereklidir?
Kedim Neden Beni Isırıyor?
Kedilerin Ateşi Nasıl Ölçülür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir