KEDİYE ÎSMİNÎ ÖĞRETME

admin 05 Mar 2018 Kedi Eğitimi  0

Kedilerin çoğu, köpekler gibi ismini bilmez. Bunun sebebi, kedilerin köpekler kadar zeki olmayışı değildir. Kedi sahipleri genellikle köpek sahiplerinin yaptığı gibi hayvanlarım, bir isme cevap vermesi için eğitmezler.

Ama siz, kedinize ismini tanımayı ve bu isme cevap vermeyi öğretmelisiniz. Bu hem kedinizin zekâsını geliştirecek hem de aranızdaki bağı güçlendirecektir. Ayrıca gelecekteki eğitiminin de başlangıcı olur çünkü kediyi şartlanmanın prensipleriyle, yani bir davranışına karşılık alacağı olumlu/olumsuz tepkiyle tanıştırır.

Nasıl mı öğreteceksiniz? Çok kolay: Kediniz yanınızda ya da kucağmızdayken ismini söyleyin ve hemen ardından onu okşayın. Her okşayışınızda ya da ona bir şey verdiğinizde adını tekrarlayın. Bunu küçüklüğünden itibaren yapmaya başlarsanız zamanla isminin tınısını olumlu bir şeyle bağdaştıracaktır. İyi bir şeyin gelmekte olduğunu bilerek kulaklarını dikecek ve size dikkat kesilecektir.

KEDİYE ÎSMİNÎ ÖĞRETME
Yazımıza Oy Verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan KEDİ EĞİTİMİNDE 10 TEMEL KURAL başlıklı makalemizde KEDİ EĞİTİMİNDE 10 TEMEL KURAL, KEDİ EĞİTİMİNDE 10 TEMEL KURAL nedir ve kedi nasıl bakılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Kediler İçin Yatağın Önemi Nedir, Nasıl Olmalıdır?
Siyam Kedisi Özellikleri Ve Hakkında Aradığınız Tüm Bilgiler
Yoğurma Zamanı
YÜN YİYEN KEDİLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir