KEDİYİ EVE GETİRİRKEN

admin 05 Mar 2018 Kedilerle Seyahat  0

Yavru ya da yetişkin yeni kedinizi barınak ya da eski evinden evinize veya evinizden veteriner hekime götürürken arabada serbest olmamasına dikkat edin. Kedi eğer yavruysa, anne ve kardeşlerinden ilk kez ayrılıyor olabilir. Arabanızın tuhaf ortamından endişelenecek, hatta dehşete kapılacaktır. Yetişkin bir kedi bile mekân değişiminden ötürü sinirlenip bocalar.

Bir başkası arabayı kullanırken siz onu kucağınızda tutabilirsiniz ama bu kediyi sinirlendirebilir, dolayısıyla da elinizden kurtulup sürücüye bir şekilde müdahale ederek bir kazaya sebep olabilir. Onu bir şeyin içinde taşımalısınız.

En basit çözüm, içine sıcak tutması için havlu konmuş küçük bir koliyle kediyi taşımanızdır. Yavru bir kedi söz konusu ise, normal bir ayakkabı kutusunun iki katı büyüklüğünde bir koli işinizi görür. Kapağının iyice kapanıp kapanmadığını kontrol edin. Böylece hem kedinin dışarıya fırlama riski ortadan kalkar hem de hayvan kendini güvende hisseder. Daha pahalı bir başka alternatif ise bir seyahat kutusu satın almaktır. Kedinizle sık sık seyahat edecekseniz bu kutu yıllarca dayanacaktır.

Eve doğru giderken, kutuyu veya koliyi arabada güvenli bir yere koymaya dikkat edin. Kucağınızda taşımakta ısrar ederseniz, bir kazada elinizden fırlayıp arabanın ön camına çarpabilir. Ya arka koltuğun önündeki zemine ya da eğer arka koltuğun arkasında açık bir bagajınız varsa oraya koyunuz.

KEDİYİ EVE GETİRİRKEN
Yazımıza Oy Verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan YOLCULUK LİSTESİ başlıklı makalemizde kedi için, kedi YOLCULUK LİSTESİ ve kediler için YOLCULUK LİSTESİ hakkında bilgiler verilmektedir.

Kedi Taşımacılığı – Pet Taksi
YOLCULUK LİSTESİ
Eyvah, Taşınıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir