Mavi Rus kedileri

admin 05 Mar 2018 Kedi Cinsleri  0

Mavi Rus kedisi oldukça sakindir ve kendini sevdirmeyi çok kolay başarır. Duygularını da kolay gösteren nadir türlerden biridir. Sahibine sıkıntı yaşatmadan varlığını tüm sevimliliğini kullanarak devam ettirmektedir. Akrobat, becerikli ve pratik bir zekaya sahiplerdir. Mavi Rus kedisinin vücudu ve duruşu oldukça zariftir. Tüyleri kısa ve yoğundur. Evde sahipleri dışında başkaları varsa, oldukça nazik olan kedi türleridir. Oyuncaklarıyla oynamak ve birşeyleri kovalamak onların en iyi bildiği oyunlardır. Mavi Rus kedileri yaşadıkları ortamı değiştirmeyi sevmezler. Planlı ve düzenli bir yaşamı tercih ederler. Mamalarını düzenli şekilde yemek isterler. Kumlarının da her gün yenilenmesi onları memnun edecektir.

Mavi Rus kedilerinin eğitilmesi uysal oldukları için çok kolaydır. Onlar için önemli olan, komutun nazik olmasıdır. Kibarca söylenen bir hayır veya evet kelimesi onların söz dinlemesini sağlayacaktır. Mavi Rus kedileri Kuzay Amerika’ da mavi olarak tanınmış olsalar da, Avusturalya, İngiltere ve Yeni Zellanda’ da farklı renklerde de görülmektedir. Tüylerinin kısa olmasına rağmen, her gün bakıma ihtiyacı vardır. İpeksi bir tüy özelliğine sahip olmakla beraber, gözlerinin yeşil rengiyle de herkesi büyülerler.

Rus mavisi uzun ve ince bir yapıya sahiptir. Mavi Rus kedilerinin ortalama ömürleri 10-15 yıl arasında değişmektedir. Bu cinslerde genetik rahatsızlıklar ve hastalıklara az rastlanmaktadır. Çok az hastalandıkları için, tercih edilen gruplar arasındadırlar. Özellikle çocuklarla çok iyi anlaşabilen Mavi Rus kedileri, yabancılara karşı da son derece çekimser davranırlar. Kalabalık bir ailede yaşamayan Mavi Rus kedileri için bu özellik daha belirgin olacaktır.

Mavi Rus kedileri
Yazımıza Oy Verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Havana kedisi başlıklı makalemizde Havana kedisi, Havana kedisi nasıl olur ve Havana kedisi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Van kedisi özellikleri – Van Kedisi Hakkında Tüm Detaylar
Siyam Kedisi Özellikleri Ve Hakkında Aradığınız Tüm Bilgiler
En Zeki 6 Kedi Irkı
EN PAHALI KEDİ IRKLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir