Siyam kedi bakımı

admin 05 Mar 2018 Kedi Bakımı  0

Siyam kedileri soylu, kıskanç ve çok özel niteliklere sahip kediler arasındadır. Eski Siyam yani günümüzdeki Tayland’ da kedilere çok önem verilmektedir. Özellikle yalnız ve asiller tarafından beslenebiliyorlardı. Siyamda bulunan rahipler tarafından özenle besleniyor, bekçilik de yapıyorlardı. Keidler de kendi aralarında ayrışırlar. Evde yaşayan, özgür yaşayan ve ideal ortamlarda yaşayan kediler olarak ayrılırlar. Siyam kedileri üstün zekalı, duygusal ve sakin bir yapıya sahiptir. Sahiplerini çok benimser ve severler. Onlarla oyun oynamayı ve ilgi görmeyi isterler. Onları koruma içgüdüleri geliştiği için devamlı birlikte olmayı isterler.

Siyam kedileri küçük çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Oldukça akıllı olan siyam kedisi sahibiyle karşılıklı oyun oynar ve keyif alır. Özellikle yavru iken aldığı eğitimle ileride çok dost canlısı olmaktadır. Bulunduğpu mekanı ve kişileri sahiplenme içgüdüsü vardır. Siyam kedileri kızgınlık dönemine erken yaşta girerler. Bu dönemde normalden fazla miyavlar ve erkek siyamlara karşı aşırı agresif tavırlar sergilerler. Dişi siyamlar ise bu dönemde daha sokulgan ve hissi yaklaşma eğilimi gösterirler.

Eğer evde siyam kediniz varsa kesinlikle yalnızlık hissetmezsiniz. Sizin adımlarınızı takip edecek ve varlığını daima hissettirecektir. Doğumdan hemen sonra alınıp bakılmaya başlanan siyam kedisi, kısa sürede uyum gösterecektir. Mükemmel şekilde yetişecek, evin bir üyesi olmaya kararlı duruşuyla sizi büyüleyecektir. Siyam kedileri ender zamanlarda da olsa, diğer kesilerden farklı miyavlamaya başlar. Siyam kedisi çok titizdir ve evinizi asla kirletmez. Tabi ki aldığı eğitiminde artıları çok fazladır. Yemek yerken kesinlikle masanıza çıkmayacak, kendi temiz kabından yemek yiyecektir.

Siyam kedi bakımı
Yazımıza Oy Verebilirsiniz

Kedilerin Taranması Neden Gereklidir?
Kediler Ne zaman Kısırlaştırılmalıdır?
Kediler Kaç Ay Hamile Kalırlar
Kediler İçin Yatağın Önemi Nedir, Nasıl Olmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir