Siyam Kedileri Nankör – Bencil Midir?

admin 01 May 2018 Kedi Bakımı  0

Kediler Nankör – Bencil Midir?

Dünyada pek çok yaşayan canlı türü var, balıktan tut, köpeğe, yarasadan, su aygırına birçok ilginç hayvan türü var. Bunların hepsi kendine özel davranışları ve içgüdüleri var. Bizim bloğumuzun konusu ise kediler ve kedilerle ilgili her şey. Bu sebepten dolayı bugün halk arasında çok söylenen,  çok aratılan bir ifadeyi araştıracağız. Kediler nankör veya bencil midir?

Öncelikle kedi sahipleri ve kedi severler alınmasın fakat bu sözün büyük bir doğruluk payı var. Kediler köpeklerden çok farklı canlılar. Tabi bunu iyi veya kötü olarak söylemiyorum sonuçta doğanın kanunları, içgüdüler eskiden kalma kalıtımsal özellikler gibi birçok etken var. Yani kedi nankör olarak kabul edilse bile bu kediyi kötü bir hayvan yapmaz. Nasıl her insanın kendine has özelliği varsa hayvanlar arasında da böyle farklılıklar bulunmaktadır.

Bir kediyi aşırı açık sözlü ve dürüst bir insana benzetebilirsiniz. Asla ne söyleyeceğinden çekinmeyen ve duygularını kimseden saklamayan bir dosttur. Örneğin köpeklere bakalım, köpekler halk arasında sadık, sahibini seven, iyiliği unutmayan gibi olumlu özellikler ile isimlendirilirken, kediler negatif özellikler ile isimlendirilmiştir. Nankör, kim yemek verirse ona gider, kim severse onun yanında kalır gibi özellikler. Kedi doğası gereği soğukkanlı olabilir fakat sonuçta o da duyguları olan bir memeli hayvandır. Yani bir kediye sevgi, arkadaşlık dostluk verirseniz, ona güven verirseniz size sadık kalacaktır.

Siyam kedisi hakkındaki bir diğer yazımız : Siyam Kedisi

Siyam Kedileri Nankör – Bencil Midir?
Yazımıza Oy Verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Siyam Kedisi Özellikleri Ve Hakkında Aradığınız Tüm Bilgiler başlıklı makalemizde siyam kedi yavrusu, Siyam Kedisi ve siyam kedisi bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

En Güzel ve En ilginç, Komik, Kedi Resimleri
Kedilerin Taranması Neden Gereklidir?
Kedim Neden Beni Isırıyor?
Kedilerin Ateşi Nasıl Ölçülür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir