TlRNAK BİLEME TAHTASI

admin 05 Mar 2018 Kedi Malzemeleri  0

Kediler, yıpranmış tırnak tabakalanndan kurtulmak ve görsel olarak da alanlarını işaretlemek için her gün bir şeyleri tırmalamak ister. Kanepe ya da koltuklarınızı kedinizin tırmalama tutkusunun nesnesi olmaktan kurtarmak istiyorsanız, ona, en azından i metre yüksekliğinde, 10-15 cm çapında, halı ya da ilgisini çekecek başka bir malzemeyle kaplanmış bir tırmalama tahtası temin edin. Bazı kedi sahipleri 15 cm çapında soyulmamış bir kütük kullanır, dik durması için bu kütüğü ahşaptan düz bir kaide üzerine vidalarlar.

Bazılarıysa bu işi tam yapar; yani bütün kedilerin bayıldığı, 12 metre yüksekliğinde, çok kademeli bir “kedi ağacı” imal eder ya da satın alırlar. Kediler saatlerce bununla oynar ve böylelikle can sıkıntısının ya da yıkıcı davranışlarının önüne geçilir.
Tırmalama tahtasını kedinin uyuduğu ya da şekerleme yaptığı yerin yanma koyun. Biz uyandığımızda nasıl gerinirsek, onlar da tırmalama ihtiyacı duyar.

KEDİ YATAĞI
Birçoğunuz kedinizle birlikte uyumak isteyeceksiniz. Bu hiç de fena bir fikir değil. Ama yatağım paylaşmaktan hoşlanmayanlara önerim, kedinin üzerine kıvrılmayı isteyeceği kadar sıcak ve rahat bir tür kedi yatağına yatırım yapmalarıdır. Kılıfı yıkanabilir ve kedinin gerinebileceği kadar geniş bir minder hazırlayın.

Öte yandan, buna sakın fazla para harcamayın, çünkü kediler titiz oldukları için genellikle bizim tasarımımız olan bir kedi yatağını beğenmeyecek, yatak olarak kendi belirledikleri (bu sizin yatağınız da olabilir) bir yere, mesela rahat bir kanepeye uzanacaklardır.

TlRNAK BİLEME TAHTASI
Yazımıza Oy Verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Yaşasın Oyuncaklar başlıklı makalemizde kedi oyuncak, kedilerde oyuncak önemi ve Yaşasın Oyuncaklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Kedi Kumu Nasıl Seçilmelidir?
Kedi Çimi Nedir? Ne İşe Yarar?
Furminator Tarak Nedir, Nasıl Kullanılır?
Evinizi Güzelleştirecek Kedi Mobilyaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir