Yaz aylarında kediler sıcaktan nasıl korunur

admin 05 Mar 2018 Kedi Bakımı  0

Yaz aylarında kedilerin de bir çok canlı gibi rahatsız olduklarını biliriz. Kedi sahiplerinin de bu durumda zorlanmakta ve onların rahatlaması için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Kedilerin vücudu su kaybı ile karşı karşıya kaldığında organ yetmezliği rahatsızlğı ortaya çıkacaktır. Her canlı için hayati bir önem taşıyan su, kediler iin de büyük bir ihtiyaçtır. Özellikle işe giderken veya evden gün için de ayrılmak zorunda iseniz, mutlaka fazlaca su koyup onların su ihtiyaçlarını gidermeniz gerekiyor.

Özellikle nemli iklimler de daha çok su ihtiyacı yaşayacak olan kedilerin kesinlikle madur bırakılmaması gerekmetedir. Aynı şekiklde sokak kedileri iin de bu sorunun titizlikle ele alınması gerekiyor. Zira kapıların önüne koyulacak su kabı ile bir değil, bir ka kedinin suya bağlı yaşayacağı hayati tehlikeyi absorte etmiş olacaksınız. Kedinizin güneşlil çok yoğun olduğu saatlerde dışarıya çıkmaması onların sıcaklardan daha az bunalmasını sağlayacaktır.

Aynı şekilde aşırı sıcak günlerde kedilerin fazla aktivite yaparak enerji kaybetmesine ve susuz bırakılmamasına dikkat edilmelidir. Keidlerin direkt olarak güneş ışığını içeriye alan bir odada bulundurulması da koruma aşamalarından biridir. Kedilerin sularının sürekli tazelenmesi, ılık su içirilmemesi de onların yeterli miktarda su ihtiyacını karşılamasını sağlayacaktır.

Yaz aylarında kediler sıcaktan nasıl korunur
Yazımıza Oy Verebilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Siyam kedi bakımı başlıklı makalemizde Siyam kedi, Siyam kedi bakımı ve Siyam kedi bakımı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Kedilerin Taranması Neden Gereklidir?
Kediler Ne zaman Kısırlaştırılmalıdır?
Kediler Kaç Ay Hamile Kalırlar
Kediler İçin Yatağın Önemi Nedir, Nasıl Olmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir